poniedziałek, 12 września 2011

Zdjęcia

Poniżej kilka zdjęć z Hiszpanii


Ronda
Schody Śródziemnomorskie - Giblartar
Magot
Wąwóz w El Chorro
Targ ryby w Maladze
Katedra - Granada
Pałac Karola V w Alhambrze - Granada
Alhambra
Alhambra
Nerja
Arena korridy w Maladze

Targ rybny w Maladze

Najlepsze owoce morza w Sewilli

Alcazar - Sevilla
Symbol Granady


Hiszpania choć niezaprzeczalnie piękna nie zrobiła na mnie kolosalnego wrażenia. Pozazdrościć można pogody, pięknej architektury (w większości przypadków będącej pozostałością po Maurach), pysznych owoców morza, krajobrazów, oliwek, granatów i bardzo dobrych dróg.
Najbardziej zdziwiły mnie same hiszpanki, które dalekie są od wyglądu Penelope Cruz. W przerażającej większości są to otyłe panie, nastolatki i dziewczynki. Dziwi mnie to bardzo zwłaszcza, że dieta śródziemnomorska uchodzi za zdrową. Zdecydowanie bardziej dbają o siebie hiszpanie - chociaż Antoniów Banderasów też nie za wielu :)
Poza tym Hiszpania na kieszeń przeciętnego polaka (czyli moją, ale i nie tylko bo i Anglicy również narzekali) jest bardzo droga. W restauracjach należy uważać na to czy ceny zawierają podatek vat i pytać czy za obsługę "w ogródku" nie doliczą sobie ekstra opłaty. W sklepach przy zakupie picia - ceny tego z lodówki potrafią być aż o 70% droższe od tego samego napoju z półki.
Możecie też mieć problem z porozumieniem się po angielsku bo nawet recepcjoniści w hotelach nie zawsze się nim posługują.
Plaża w Nerji chociaż piękna, jest strasznie kamienista co utrudnia chodzenie, zwłaszcza jak kamienie się nagrzeją, dlatego warto wziąć odpowiednie obuwie. Woda o dziwo była dość chłodna, ale przy panującym upale nawet przyjemnie było się w niej zanurzyć :)

Nie zakochałam się w Hiszpanii chociaż cieszę się, że pojechałam bo to zawsze o jedno doświadczenie życiowe więcej.
 

2 komentarze:

 1. I tak zdjęcia są piękne :) Ale ceny... zwłaszcza za napoje w lodówce, zdzierstwo, myślałam, że tylko u nas takie szopki...
  Mi się podobało we Włoszech, choć Włoszki też w większości nie bardzo, a dużo Panów za bardzo metro :p

  Zapraszam na rozdanie! :)  ♥ Mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 2. A u nas też są takie szopki z cenami? Bo ja się jeszcze nie spotkałam :)

  OdpowiedzUsuń